Υπεύθυνο Συντήρησης Ηλεκτρολογικού Εξοπλισμού (CODE: EL0318)

Η SUNLIGHT Recycling αποτελεί το βραχίονα Ανακύκλωσης Συσσωρευτών Μολύβδου της ΣΥΣΤHΜΑΤΑ SUNLIGHT ΑΒΕΕ και διευρύνει το επιχειρηματικό οικοσύστημα που αναπτύσσει ο Όμιλος της Olympia. Υλοποιώντας την πιο σύγχρονη μονάδα ανακύκλωσης Συσσωρευτών Μολύβδου στην Ευρώπη, η SUNLIGHT Recycling παρουσιάζει στην Ελλάδα την πρώτη ολοκληρωμένη προσέγγιση ανακύκλωσης.

Στο πλαίσιο ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της, η εταιρεία επιθυμεί να προσλάβει Υπεύθυνο Συντήρησης Ηλεκτρολογικού Εξοπλισμού (CODE: EL0318) με έδρα τη Βιομηχανική Μονάδα στην Κομοτηνή.

Περιγραφή θέσης

  • Οργάνωση και επίβλεψη των ενεργειών προληπτικής, προβλεπτικής και διορθωτικής- κατασταλτικής συντήρησης  του ηλεκτρολογικού εξοπλισμού
  • Οργάνωση και παρακολούθηση του ηλεκτρολογικού εργαστηρίου και της αποθήκης ηλεκτρολογικού υλικού
  • Ανάπτυξη νέων εφαρμογών-λύσεων που διευκολύνουν και επιταχύνουν τις παραγωγικές διαδικασίες
  • Παρακολούθηση των τάσεων στον τομέα εξοικονόμησης ενέργειας με σκοπό την εφαρμογή βελτιώσεων στα υφιστάμενα συστήματα
  • Παρακολούθηση της ενεργειακής απόδοσης της παραγωγής
  • Επίβλεψη των εκάστοτε εξωτερικών συνεργατών-εργολάβων
  • Εκπαίδευση και ενημέρωση του προσωπικού ως προς το χειρισμό του ηλεκτρολογικού &  ηλεκτρονικού εξοπλισμού καθώς και των συστημάτων SCADA με σκοπό την αποφυγή δυσλειτουργιών και βλαβών
  • Εκτέλεση όλων των εργασιών, σε συμμόρφωση με τους εφαρμόσιμους κανονισμούς και τις προδιαγραφές, σχετικά με την προστασία του περιβάλλοντος και την εργασιακή υγεία και ασφάλεια.
  • Τήρηση της διαδικασίας lockout/tagout όπως ορίζεται από την εταιρική πολιτική
  • Έρευνα αγοράς του ηλεκτρολογικού εξοπλισμού

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Πτυχιούχος ΑΕΙ ή ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας
  • 2-3 χρόνια σε αντίστοιχη θέση κατά προτίμηση σε βιομηχανική μονάδα
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ (MS Office)
  • Γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων Autocad, AutoFine, Labview, Eagle καθώς και Ladder
  • Αναλυτική σκέψη, Αποτελεσματική επίλυση προβλημάτων, Εστίαση στα αποτελέσματα, Ικανότητα για εργασία και απόδοση κάτω από πίεση, Ομαδικό πνεύμα

H Εταιρία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική ιατροφαρμακευτική περίθαλψη
  • Δυναμικό και δημιουργικό περιβάλλον
  • Δυνατότητα συνεχούς εκπαίδευσης και εξέλιξης